Zamienili strażackie węże na wiatrówki

6 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, reprezentujących gminy: Krobia, Poniec, Borek Wielkopolski, Gostyń, Piaski i Pępowo, stanęło 14 października do rywalizacji podczas I Powiatowego turnieju w strzelaniu z broni pneumatycznej dla członków MDP z terenu powiatu gostyńskiego.

Zawody odbyły się na strzelnicy sportowej w Krobi, a jego organizatorami byli: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu, Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krobi, Gmina Krobia oraz Bractwo Kurkowe w Krobi.

W ramach strzeleckiej rywalizacji każdy z członków 4-osobowj drużyny oddawał po 8 strzałów, z których 5 najlepszych wliczanych było dla klasyfikacji.

Ostatecznie w zawodach zwyciężyła drużyna reprezentująca gospodarzy imprezy – gminę Krobia, za którą uplasowały się zespoły z gmin: Borek Wielkopolski, Pępowo, Poniec, Piaski i Gostyń.

Podczas turnieju wyłoniono również jego najlepszego zawodnika, którym został Eryk Adamczak z OSP w Sułkowicach, reprezentujący gminę Krobia.

Z kolei najlepiej strzelającym opiekunem okazał się Dawid Bonawenturczyk z gminy Borek Wielkopolski.

Na zakończenie strzeleckiej rywalizacji trzy najlepsze drużyny oraz najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a wszystkie reprezentacje gmin pamiątkowe dyplomy.

Szczegółowe wyniki do pobrania w załączniku

Tekst: Adam Sarbinowski

Zdjęcia: Adam Sarbinowski, Ireneusz Małecki