Zaproszenie na Procesję Światła w Poznaniu

Druhny i Druhowie

Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański zaprasza Strażaków 8 grudnia 2015 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na VIII Procesję Światła.

Procesja wyruszy o godz. 18.00 z Kościoła św. Małgorzaty na Śródce i przejdzie przez Most Biskupa Jordana do figury Matki Bożej przy Kościele Panny Maryi na Ostrowie Tumskim. Znajduje się ona w miejscu, gdzie powstała pierwsza na ziemiach polskich kaplica, ufundowana przez księżną Dobrawę.

Strażacy na specjalnym wysięgniku składają kwiaty u stóp figury Niepokalanej, kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Po procesji odprawiana jest Msza Św. Poznaniacy idą w kolumnie, która oświetlana jest pochodniami trzymanymi przez strażaków OSP i PSP. W czasie procesji będziemy dziękować Panu Bogu za łaskę wiary, która na tej ziemi rozświetla drogi naszego życia od ponad tysiąca lat.

Poznańska procesja nawiązuje do rzymskiej tradycji modlitwy Papieża na placu Hiszpańskim, gdzie znajduje się figura Niepokalanej.

Ze względów organizacyjnych bardzo prosimy jeżeli ktoś zdecyduje się na przyjazd aby nam to potwierdził tel. (61) 848 13 91.
Sprawę koordynuje p. Tomasz Przykucki 661 955 743

SERDECZNIE ZAPRASZAMY