Nie tylko gaszą pożary

Strażacy ochotnicy z terenu gminy Krobia są nie tylko świetnie wyszkolonymi ratownikami, gotowymi nieść pomoc w każdych warunkach i w każdym czasie, ale również, jak się okazuje, całkiem niezłymi wędkarzami.

Przekonać się było można o tym 18 października, kiedy to na zbiorniku cegielni w Pudliszkach zorganizowane zostały I Spławikowe zawody wędkarskie dla członków OSP z terenu gminy Krobia. W pierwszej edycji imprezy do rywalizacji stanęło w sumie 22 zawodników, którzy ze względu na wiek podzieleni zostali na dwie grupy – do 16 roku życia oraz powyżej tego wieku, co odzwierciedlało regulaminową przynależność do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Chociaż aura tego dnia nie do końca była sprzymierzeńcem strażaków-wędkarzy, a bardzo chłodny poranek powodował kostnienie dłoni, oczekiwanie na kolejne brania równoważyły pogodowe niedogodności. Niestety, ryby tego dnia brały bardzo słabo, stąd wyniki zawodów były niższe od oczekiwań.

Ostatecznie, po 4 godzinnym połowie i niezliczonych próbach pokonania „wodnego przeciwnika”, w młodszej grupie wiekowej zwyciężył reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną w Krobi Wiktor Polowczyk, do siatki którego trafiło 0,1 kg ryb. Z kolei w grupie „seniorów” najlepszym wynikiem poszczycić mógł się Mateusz Kurasiak z OSP Pudliszki, który złowił 2,82 kg ryb. Wśród młodych strażaków drugie miejsce zajął Daniel Ofierzyński, który również złowił 0,1 kg ryb, jednak wylosował wyższy numer startowy, co w przypadku remisu kwalifikowało go niżej. Trzeciego miejsca nie przyznano bowiem tylko dwóm młodym strażakom udało się tego dnia coś złowić. Wśród strażaków – seniorów natomiast drugie i trzecie miejsca zajęli odpowiednio reprezentanci OSP Pudliszki - Jacek Zygmunt ( 0,5 kg ryb ) i Mateusz Klemczak (0,36 kg ryb ).

Zawodnicy, którzy w wędkarskich zmaganiach zajęli premiowane podium miejsca, otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczyli im przedstawiciele organizatora – Gminy Krobia – Adam Sarbinowski i Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Krobi - Jan Duda oraz Prezes krobskiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego – Andrzej Zawieja. Dodatkową nagrodę otrzymał również Jakub Piotrowski z OSP Krobia, który był najmłodszym wędkarzem zawodów.

Wszystkie złowione ryby otrzymały z kolei wolność, by przez najbliższy rok mogły przybrać na wadze i przyczynić się do jeszcze lepszych wyników strażackich połowów w przyszłości.

Adam Sarbinowski